Filie międzynarodowych organizacji ekologicznych w Polsce

Filie międzynarodowych organizacji ekologicznych w Polsce
sprawdź kurs walut nbp waluty nbp w tym roku spadnie inflacja

Niektórzy ludzie mają niepohamowaną chęć bycia częścią dużej organizacji. Jeśli równocześnie interesują się ekologią, to mają z czego wybierać. W Polsce działa wiele filii międzynarodowych organizacji ekologicznych. Niektóre z nich opiszę poniżej.

Greenpeace – bodaj najbardziej znana organizacja międzynarodowa zajmująca się ochroną środowiska. Szczyci się działalnością w 42 krajach i ogromnym wsparciem sympatyków, których liczbę szacuje się na 2,8 mln osób. Posiadając tak wielkie zaplecze finansowe Greenpeace nie przyjmuje zupełnie darowizn od instytucji rządowych i korporacji, utrzymując w ten sposób swoją niezależność. Kolejne wielkie akcje Greenpeace rzadko przechodzą bez echa, jednakże w wielu dziedzinach ich działalność uważana jest za kontrowersyjną.

World Wide Fund for Nature, szerzej znana jako WWF, tudzież „tych, którzy w logo mają misia pandę”. Za cel organizacja ta postawiła sobie utrzymanie siedlisk zagrożonych gatunków zwierząt poprzez powstrzymanie dalszej degradacji środowiska. W Polsce WWF zajmuje się głównie ochroną wilków, rysiów i niedźwiedzi. Ze względu na to, że organizacja z pandą w logo nie wywołuje aż takich kontrowersji, cieszy się ona szerokim poparciem wielu znanych twarzy nie tylko w Polsce. WWF nie ma też nic przeciwko finansowaniu z dotacji państwowych.

W Polsce nie trudno znaleźć filię organizacji światowej zajmującej się ekologią – ich jednostki terenowe działają w wielu polskich miastach. Każdy przyszły ekologiczny aktywista, chcący wykazać się w wielkiej organizacji powinien znaleźć coś dla siebie.

czy deklarujesz umorzenie jednostek uczestnictwa na dwa lata

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *