Ciekawe inicjatywy organizacji ekologicznych

by:

EkologiaOrganizacje ekologiczne

historiamedycyny.com.pl

W wielu zakątkach internetu można przeczytać o różnych nietuzinkowych akcjach organizacji ekologicznych. Dla rozluźnienia atmosfery napiszę tu o niektórych z nich.

Wwoofing jest jedną z ciekawszych akcji, w której można wziąć udział. Jej pomysłodawcą jest angielska organizacja World Wide Opportunities on Organic Farms – tzw. wwoofing jest jest znakiem rozpoznawczym. Z jednej strony w akcję tą angażują się gospodarze, którzy oferują wikt i opierunek dla uczestników akcji, z drugiej natomiast są to osoby chętne do bezpłatnej pomocy na terenie ekologicznych gospodarstw w zamian za bezpłatny nocleg i wyżywienie, a przede wszystkim za możliwość nauczenia się ekologicznej uprawy roślin i hodowli bydła. To właśnie rozpowszechnienie ekologicznych metod prowadzenia gospodarstwa jest głównym celem wwoofingu. Niestety wwoofing jest akcją mocno odformalizowaną i sama organizacja WWOOF jest raczej jej pomysłodawcą niż organizatorem.

Godzina dla ziemi, to z kolei znana już na całym świecie akcja, która poprzez namawianie do wyłączenia wszelkich urządzeń elektrycznych w prywatnych domach oraz biurach o określonej godzinie ma skłonić do refleksji nad stanem naszej planety. Organizatorem tej szeroko zakrojonej inicjatywy jest World Wide Fund for Nature. Akcja odbywa się co roku pod koniec marca. Kolejny raz zaplanowano ją na 23 marca 2013 pomiędzy 20:30 a 21:30 lokalnego czasu.

W sieci nie brak ogłoszeń i sprawozdań z innych ciekawych akcji. Czytanie o nich samo w sobie może być dobrą rozrywką. Przy tej okazji można też znaleźć i włączyć się w którąś z nich, a nawet samemu taką wymyślić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *